509 709 554 / 509 509 566 biuro@midoritea4me.pl
Zaznacz stronę

Niektóre właściwości prozdrowotne zielonej herbaty

Medycy ze Wschodu już od wielu wielu lat głosili, że zielona herbata pita regularnie zapewni nam długie i zdrowe życie.

Choć wydawałoby się, że brzmi to trochę jak legenda nie do końca bliska prawdy to jednak …

 Zielona herbata

ma moc niezastąpionych właściwości, których próżno szukać gdzie indziej. Wspomaga leczenie niemałej liczby dolegliwości i zapobiega wystąpieniu wielu innych.

Zielona herbata na odchudzanie?

A jak wygląda kwestia zielonej herbaty i odchudzania? Od niedawna w świecie cywilizacji zachodu zaczęto stosować zieloną herbatę jako element diet odchudzających. Ale czy zielona herbata odchudza?

Zielona herbata sama z siebie nie odchudza, ale jest niezwykłym czynnikiem wspomagającym odchudzanie. Poprzez przyspieszenie przemiany materii, wyciąg z zielonej herbaty działa jak spalacz tłuszczów, a przede wszystkim poprzez uregulowanie przemiany materii powoduje, że raz zrzucone kilogramy nie wracają a z trudem zdobyta wymarzona sylwetka nie jest tylko efektem chwilowym, po którym przychodzi efekt jo-jo – i po radości.

Zielona herbata = zdrowie

Sama herbata co prawda nie jest lekiem, ale poprzez zawartość garbników, antyoksydantów, minerałów i witamin oraz wielu innych pierwiastków pomaga walczyć z mnóstwem schorzeń lub im zapobiegać, co jest o wiele lepszą opcją niż leczenie.

Zielona herbata obniża poziom cholesterolu, którego zbyt wysoki poziom dotyczy prawie każdego człowieka w naszym wysoko rozwiniętym świecie.

Naukowcy przeprowadzili badania, które wykazały, że zawarte w zielonej herbacie katechiny zmniejszają absorbcję, czyli wchłanianie cholesterolu LDL w jelicie cienkim.

Zielona herbata ma również ogromny wpływ na zdrowie naszej wątroby niszcząc wolne rodniki i odtłuszczając wątrobę.

Pijąc zieloną herbatę zmniejszamy ryzyko zachorowania na raka, ponieważ przeciwutleniacze zawarte w herbacie są ponad 100 razy bardziej skuteczne niż Vit. C i 25 razy skuteczniejsze niż Vit. E, ponadto zapobiegają one uszkodzeniom komórek, które według naukowców mogą być przyczyną powstania raka.

Mało tego, zawarte w zielonej herbacie przeciwutleniacze znane jako polifenole walczą z wolnymi rodnikami a one jak wiemy odpowiedzialne są za starzenie się organizmu. Zapewne dlatego bardzo często sięgają po zieloną herbatę nie tylko firmy farmaceutyczne ale i kosmetyczne dodając ją do kremów, serum i innych produktów dbających o kondycję naszej skóry. Zielona herbata matcha jest doskonałym dodatkiem do wszelkich rodzajów kremów maseczek, ponieważ jej proszkowa super gładka konsystencja bardzo łatwo łączy się z kosmetykami.

Jedna filiżanka dobrej zielonej herbaty matcha to jak wypicie 10 filiżanek zwykłych zielonych herbat. Warto więc zainwestować w dobrą matcha. W naszej ofercie znajdziecie matcha zarówno do codziennego  picia jak i matcha przeznaczoną do tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty.

Czy wiesz, że zielona herbata ma również właściwości dezynfekujące i przeciwbakteryjne? A jak powszechnie wiadomo bakterie są przyczyną wielu schorzeń stomatologicznych i przyczyną nieświeżego oddechu. Ostatnio zauważyłam w sieci drogerii znany płyn do płukania ust z dodatkiem zielonej herbaty.

Zielona herbata dba też o nasze krążenie krwi oraz reguluje ciśnienie.

Zielona herbata – badania naukowe

Przez długi okres wyniki badań co do dobroczynnych właściwości na krążenie i ciśnienie krwi były niespójne.

Jednak niedawno naukowcy z Uniwersytetu w Australii wraz z naukowcami z Chin przeprowadzili badania, które trwały pięć lat. Badania zostały przeprowadzone na grupie ponad tysiąca mężczyzn i kobiet.

Wyniki okazały się bardzo interesujące a mianowicie:

  1. Osoby niepalące, które używały codziennie minimum 10 g herbaty zielonej miały znacząco mniejsze ciśnienie skurczowe i rozkurczowe w porównaniu z osobami, które nie piły takiej ilości herbaty.
  2. Picie herbaty czarnej nie miało żadnego wpływu na poziom ciśnienia tętniczego.
  3. U osób palących papierosy ciśnienie krwi pozostało niezmienne w każdej grupie.

Takie wyniki spowodowały zawód wśród niektórych osób (zwłaszcza palaczy), które miały nadzieję, że ten cudowny trunek, bez jakiegokolwiek wysiłku z ich strony spowoduje, że ich ciśnienie ureguluje się, a oni będą palić, pić i objadać się bezkarnie. Niestety aż tak dobrze być nie może.

Badania te dowiodły jednak niezbicie, że przy w miarę higienicznym trybie życia zielona herbata  pozytywnie wpływa na nasze ciśnienie krwi.

To tylko niektóre z właściwości zielonej herbaty, ale należy pamiętać, że te właściwości zielona herbata posiada pod warunkiem, że pochodzi z wiadomego źródła, posiada badania i certyfikaty i co niezwykle ważne, jest właściwie przechowywana podczas transportu i w magazynach.

Możemy Państwa zapewnić, że herbaty zakupione w naszym sklepie midoritea4me.pl są transportowane szybką drogą lotniczą a nie płyną do kraju przeznaczenia przez kilka miesięcy w trudnych warunkach. Dzięki czemu szybko mogą trafić do naszych specjalnych chłodni gdzie są już bezpieczne.

 

Dobrej jakości zielona herbata ma jeszcze wiele innych pozytywnych oddziaływań postaram się o nich napisać w oddzielnych bardziej zawężonych tematycznie artykułach. A zapewniam, że niektóre informacje was zaskoczą.

 

zielona herbata, matcha, zielona herbata właściwości, właściwości zielonej herbaty

zielona herbata, matcha, zielona herbata właściwości

Translate »