509 709 554 / 509 509 566 biuro@midoritea4me.pl
Zaznacz stronę

Czym jest chasen?

To bambusowa miotełka do mieszania matchy. Im więcej posiada włókienek (hosaki), tym lepiej, ponieważ ze względu na wytwarzaną piankę, która wydobywa smak i zwiększa przyjemność z picia herbaty, możemy cieszyć się pełnią korzyści z obcowania z naparem z herbacianego proszku. Chasen jest nieodzownym elementem przygotowywania matchy. Efekt cudownej pianki i dokładnego rozpuszczenia herbaty nie może zostać osiągnięty bez tego narzędzia. A ten, kto choć raz spróbował odpowiednio przyrządzonej herbaty, nie zadowoli się półśrodkami.

Sztuka przyrządzania herbaty, choć może brzmieć szumnie, jest do opanowania przez każdego. Jej źródłem jest filozofia duchowa, zwana Wabi-Sabi, wywodząca się z kultury Zen. Wabi-Sabi nakazuje postępować w sposób skromny, pohamowany i nienarzucający się. Każdy, kto widział ceremonię herbaty, wie jak ważne jest, by osoba ją przeprowadzająca była dokładna w swoim działaniu i doskonała nie tylko względem swojej prezencji, ale też zaserwowanego napoju.

Chasen jest nieodzownym elementem w przyrządzaniu perfekcyjnej matchy. Midoritea4me dostarcza tylko najlepszych chasenów z japońskich źródeł. Zielona herbata to nie tylko zdrowie, ale też sposób relaksu i pozwolenie sobie na odrobinę rozpieszczenia. Zasługujesz na to!

Oryginalny chasen do kupienia tutaj.

Translate »