Hokkaido – Sapporo i Otaru

Hokkaido jest najdalej na północ wysuniętą wyspą Japonii. Trzęsienia ziemi zdarzają się i tutaj, ale są praktycznie niewyczuwalne. Klimat wyspy i roślinność roślinność, jest bardzo podobna do polskiej: zamiast bambusowych lasów mamy brzozy, buki i drzewa przypominające topole.
Dzisiaj zaprezentujemy Wam dwa miasta leżące na Hokkaido: Sapporo i Otaru.
Sapporo-jest to piąte co do wielkości miasto w Japonii.
Sapporo było organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1972 roku.
Były to jedne z najdroższych igrzysk w historii koszt ich organizacji przekroczył 1 miliard dolarów.
Będąc w Sapporo koniecznie trzeba zjeść dwie rzeczy: ramen i kraba. Oba są absolutnie cudowne w smaku. Jeśli do Sapporo pojedziemy zimą, koniecznie trzeba wybrać się na festiwal rzeźb lodowych. Warto też odwiedzić Muzeum Piwa (głównie piwo Sapporo), fabrykę czekoladek Shiroi Koibito oraz Park Odori.
Otaru – jest małym, niezwykle malowniczym miasteczkiem portowym, oddalonym od Sapporo o pół godziny drogi pociągiem. Na spacer warto wybrać się do dzielnicy z pięknie zachowanymi kanałami oraz do Muzeum Pozytywki, gdzie można kupić pozytywkę w przeróżnym kształcie i melodii (są nawet pozytywki w kształcie sushi!).

 

glassfactory74948_anime_com_ruseason_winter_hokkaido_otaru00_m_161347Hokkaido_Sapporo_Odori_Parksapporo-3-of-213sapporo05sapporo5Sapporo-City1Otaru_Canal03-02-02-01 Otaru Music Box Museum ('Orgel Hall')glassfactory

EnglishDeutschPolskiРусский